MASTERING

Biotech Studio mastering rack

Biotech Mastering

Nabízí nejkvalitnější hardware techniku specializovanou pro mastering v ČR. Technika byla vybrána s ohledem na nejcitlivější finální úpravu zvuku, kterou si mastering žádá. Zvláště pak s přihlédnutím na fakt, že většina současné hudby v ČR je zpracovávána při mixáži dnes již výhradně digitálně. Biotech Studio proto nabízí nekompromisní HiEnd mastering s žádoucím analogovým charakterem, který hudbu projasní, podpoří dynamiku a sjednotí zvuk alba do kompaktního celku.

Biotech Mastering může dle přání dodat Vaší hudbě silnější dynamiku, širší stereo obraz, jemné výšky, čistotu a přehlednost středů a plnější přesné basy, což jsou kroky pro důležitou frekvenční vyváženost.

Samozřejmostí je příprava CD do výroby - montáž alba která obsahuje pořadí skladeb, pauzy a vložení všech potřebných dat jako např ISRC kódy, CD text atd.

Srdcem masteringového řetězce jsou analogové HiEnd compressory a equalisery

Pro kvalitní mastering jsou velmi zásadní analogově digitální převodníky

Kromě analogových přístrojů se na kvalitě masterované nahrávky podílí také detailní digitální zpracování
(speciální mastering equalisery, multiband compressory, limitery, M/S a side chain nástroje)

Biotech Studio mastering rack

Separátní mastering

Postup, při kterém bude vaše smíchaná hudba dotažena k dokonalosti ze 3 samostatných STEREO stop, které Biotech Studiu dodáte:
1. vokál 2. bicí 3. instrumenty. Každá z těchto tří stop je ošetřena zvlášť s použitím analogových HiEnd EQ. Tím lze docílit mnohem výraznějšího analogového zvuku, ale především mastering studio má pak větší prostor pro případné jemné doladění zvuku nahrávky a korekci drobných chyb přímo u zdroje problému. Například pokud jsou ve vašem mixu příliš ostré sykavky vokálů jsou potlačeny přímo ve vokální stopě, aniž tento zásah ovlivní např barvu činelů, atd. Tato služba je sice o 30% nákladnější než standardní stereo mastering, nicméně nabízí mnohem výraznější možnosti ošetření a podporu kvality zvuku vaší hudby.

Díky těmto procesům váš mix získá špičkovou zvukovou kvalitu. Nabízíme tuto unikátní možnost oživení digitálního zvuku pomocí nejkvalitnější současné analog techniky na trhu - vše bez sebemenších kompromisů a s fantastickým zvukovým výsledkem, Viz reference studia Biotech.

Renovace starších nahrávek

Biotech mastering nabízí i renovaci starších nahrávek, kterým je potřeba vrátil původní lesk a přiblížit jejich zvuk dnešním měřítkům. Samozřejmostí je možnost odšumění, odfiltrování brumu, opravy dropů a kazů či jiných nežádoucích nečistot.