PRODUCING

Hudební produkce

Díky spolupráci s producentem získá vaše album moderní zvuk a řemeslnou kvalitu světových nahrávek. V zahraničí je práce producenta při nahrávání alba velmi rozšířena a je nedílnou součástí většiny kvalitních alb. Producent pomáhá podtrhnout charisma kapely a zvýraznit důležitá místa, přináší nové svěží nápady, propracovává aranž a vkládá nové hudební prvky. Hudba tak získá osobitější tvář a trendy zvuk. Produkce také často může vymanit kapelu z mrtvého bodu, ve kterém se ocitá po dlouhé přípravě alba.

Hudebním producentem ve studiu Biotech je Jiří Paška (aka Ecson Waldes), který má na svém kreditu řadu podukovaných alb. Kapela má možnost využít buďto plnou produkci celého alba, nebo jen dílčí vstupy s drobnými producentskými úpravami.

Plná produkce celého alba

Při produkování celého alba je producent s kapelou po celou dobu vzniku alba - od začátku nahrávání až po uzavírání tvaru aranží, finální mixáže a masteringu.

Směr a postup práce vychází vždy z hudby, kterou má kapela (či samostatný interpret) připravenu pro své album. V první fázi jsou specifikovány představy o náladě, zvuku a stylu alba. Následuje nahrávání nástrojů, v jehož průběhu jsou jednotlivé skladby tvarovány tak, aby na albu působily pestře a aby každá získala svou osobitou tvář. Producent s kapelou pracuje na nových melodických linkách, hledá atraktivní barvy nástrojů a upravuje jednotlivé skladby do požadované podoby. Detailní přístup se dotkne všech rytmických melodických i harmonických nástrojů - kytar, bas, bicích, klávesových nástrojů a s velkým důrazem vokálů. Vše s ohledem na finální přání interpretů.

Producentské změny mohou být v hudbě buď radikální nebo velmi citlivé. Míru změn určí kapela. Vše je postaveno na otevřené komunikaci a úzké spolupráci obou stran.

Dílčí producentské práce

Dílčí producentská spolupráce vychází z předpokladu, že hudba kapely je celistvá a bude se tedy jednat převážně o "kosmetické úpravy". Produkce se v tomto případě zaměří na místa, která chce kapela posílit. Z možných dílčích vstupů se úpravy týkají podpory aranží, kvalitních bicích na míru, zvýraznění basové či sólové linky, nových zvuků z analogových syntetizérů atd.

Biotech Studio synths